Výběr z knih a zdrojů o Objectives & Key Results (EN)

Measure what matters 

 Measure what matters (anglicky, 320 stran) - představení metody z pera Johna Doerra, jednoho z klíčových ambasadorů OKR a mj. investora do Googlu, který OKR také využívá.

Radical focus

Radical Focus (anglicky, 154 stran) - vhodná pro základní seznámení s OKR na příběhu smyšleného startupu.

Objectives and Key Results: Driving Focus, ...

Objectives and Key Results: Driving Focus, Alignment, and Engagement with OKRs (anglicky, 224 stran) I když ne moc čtivá, jde poměrně do hloubky v radách jak na implementaci OKR.


Další zdroje v angličtině (zdarma)

Zdroje o OKR v češtině

Ucelené české zdroje

Ambicí této mastermind komunity je přibližovat techniku OKR i firmám, pro které je dosavadní nedostupnost ucelených českých zdrojů překážkou. Budeme aktivně jednat a snažit se podpořit vznik českých překladů ucelených kvalitních zdrojů do konce roku 2021.

Zatím se snažíme fungovat jako rozcestník na hlavní zdroje. 

Zajímavá videa a rozhovory k tématu OKR (záznamy, bezplatně)

Software na podporu OKRs 

I když to není pro používání Objectives and Key Results nezbytné (dá se vhodně využít i existující řešení), budou pokročilejší uživatelé určitě dříve nebo později zvažovat některou ze specializovaných placených aplikací podporujících práci s OKR. Tady jsou odkazy na některé z nich:

Zde je velká přidaná hodnota Mastermindu a můžete si ušetřit hromadu onboardingových emailů z vlastního testování. V rámci placeného členství získáte postupně přístup i k hodnocení jednotlivých SW s možností propojit se na konkrétní uživatele v českém prostředí.

Mimochodem, na stránkách poskytovatelů těchto SW najdete i řadu podpůrných doporučení, zdrojů a materiálů pro zavedení OKR.

Napište nám
(reakce, tipy na zdroje nebo chystanou akci)

Líbí se vám náš přehled zdrojů a chcete jej pomoci doplnit? Máte tip na zajímavé zdroje a nebo byste rádi upozornili na blížící se akci? Máte zajímavou osobní zkušenost s OKRs v roli lídra, kouče a nebo člena týmu? Jsme rádi za jakékoliv reakce.